Join Now for Free!
31
Female
Never Married
Durrës, Durrës County
Are you interested?

Kerkoj lidhje serioze

Me quajne Ada. Per momentin jetoj ne Shqiperi. Kerkoj te kem nje lidhje serioze me nje njeri qe ka deshire te kete lidhje serioze. Deshira ime eshte te formoj familje dhe te kem femije.

Appearance
Best Feature
I'll tell you later
Hair
Black
Eyes
Brown
Physique
Slender
Height
5'  5"   (165 cm)
Family Roots
Albanian
Race
White / Caucasian
My Lifestyle
Smoking
Non-Smoker
Drinking
Socially
Has Kids
No
Wants Kids
Yes
Religion
Christian
Education
Bachelor's Degree
Occupation
Communication / Telecom
Income
$15,000 - $30,000
Exercise
Regularly
Politics
Does Not Matter
What languages do you speak?
Albanian, Italian
Favorite Music
Latin, New Age, Rap / Hip-Hop, Reggae
Interests
Cars
jam shofere shume e mire
Cooking
me pelqen shume gatimi
Exercise
ushtrohem vazhdimisht
Philosophy
Me pelqejn njerezit e drejte.
Psychology
jam shume ambicioze
Personality
Adventurousness Average
Affectionateness Somewhat Doting
Trustingness Average
Confidence Average
Independence Very Dependent
Mood Average
Romance Casanova
Sociability Somewhat Extroverted
Thought Process Somewhat Analytical
Tolerance Average
Lifestyle
Dress Somewhat Casual
Energy Somewhat High
Go Party Sometimes
Religion Not a Part At All
Neatness Somewhat Neat
Punctuality Often Early
Spending Somewhat Spendthrift
Work Ethic Driven
Insights
Describe the perfect evening.
Me pelqejn darkat ne plazh ose ne shtepi. Jam shume tip i shoqerueshem dhe familjare.
Describe your perfect weekend.
Me pelqen ti kaloj fundjavate duke shetitur neper qyetet te tjera.
Do you believe in love at first sight?
Kam pase besuar te dashuria me shikim te pare, por tani qe e kam jetuar jeten pak besoj se njeriu duhet njohur para se te ndermerren hapa te rendesishme me nje njeri ne jete
How many kids would you like to have?
Kam deshire 3 ose 2. varet si shkojn punet.
How important is someone's physical appearance to you?
Po eshte pak e rendesishme po ne qofte po nese ndjehem e sigurt ne pranine e dikujt nuk do kisha rezervime per ate person. Varet nese personi qe takoj ndjehet mire me veten e tij edhe une ndjehem mire me te.
If you could have one super power, what would it be and why?
Do kisha deshire te zgjidhja problemet e gjith botes ose t'ua mundesoja njerezve te zgjidhnin problemet e tyre.
What is the purpose of marriage?
Kam shume deshire te martohem dhe te kem nje familje timen. E dua shume familjen qe kam por ka ardhur koha qe te formoj familjen time tani.
What is the most important lesson that you've learned?
Mendoj se eshte shume e rendesishme te jesh e pavarur dhe e pjekur. Keshtuqe te gjitha mesimet qe me ka dhene jeta qe me kane bere me te pjekur dhe me te mencur jane mesimet me te mira.
What do your friends like about you most?
Me pelqejn se jam shume e gjindshme. Kam bere shume shoqeri ne Durres vetem se u jam gjendur ne momente te veshtira. Si per cudi kur gjendja tensionohet pak me te tjeret atehere une jam me e kthjellet dhe gati per te ndihmuar.
What do your friends tease you about the most?
Se jam shume frikacake ndonjehere. Per shembull kur kam ndonje dhimbje diku ne trup duhet te iki te doktori per ta caktuar se ku qendron problemi. Mund edhe mos te jete gje po sa per siguri dua nje kontroll. Per kete shoqeria ben shume shaka me mua.
What gets on your nerves?
Njerezit qe jane te padrejte dhe mundohen te te mashtrojne. Ata njerez i urrej. Kam takuar disa dhe i nuhas qe nga larg ata qe mundohen te ma hedhin.
What is the most important thing in a relationship?
Esht shume e rendesishme qe ne lidhje te ndjehem e sigurt se jam me njeriun e duhur. Ngrohtesia ne nje lidhje, siguaria per jeten dhe te ardhmen me nje njeri eshte shume rendesishme
What's the best age to get married?
Mosha qe jam tani eshte mosha me e mire per martese.
What turns you off?
Genjeshtrat dhe veprimet mbrapa kraheve.
What turns you on?
Sinqeriteti, sensi humorit, njerezit e qete.
What do you hope to be doing five years from now?
Dua te kem familjne time me nje njeri qe me cmon per cilesite qe kam. Dua gjithashtu te kem punen time qe te vazhdoj te jem e pavarur.